Vasario 16-ąją paminėjome ne tik iškilmingai, bet ir kūrybiškai – prikeldami tarpukario Lietuvos eleganciją ir dvasią. Nors Lietuvos Nepriklausomybės Aktą 1918-aisiais pasirašė dvidešimt signatarų, mūsų „istorinėje nuotraukoje“ jų tilpo dar daugiau! Įkvėpti garsiojo Signatarų namų kadro, mokiniai matavosi rimtį, santūrią sėdėseną ir to meto inteligentijos stilių. Prie jų prisijungę tėveliai ir patys mažiausi bendruomenės nariai sukurstė tikrą ano laikmečio šurmulį: kailinės apykaklės, skrybėlaitės, perlų vėriniai ir šviesios šypsenos užpildė erdvę nepakartojama aura. Tai nebuvo tiesiog kopija – tai buvo mūsų gyvoji interpretacija, kurioje sutilpo visa progimnazijos šeima. Šventės kulminacija tapo bendrai giedamas Lietuvos himnas. Kai susilieja tiek skirtingų kartų balsų, supranti – laisvė yra gyva tol, kol esame vieningi.
Džiaugiamės ir iš Kėdainių rajono savivaldybės mero V. Tamulio priėmę prasmingą dovaną – Lietuvos vėliavą.

